• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Moti

Kapriçot e motit, nga i nxehti afrikan, në stuhi e reshje shiu, kështu do të jetë fundjava

Dita e djeshme thuhet të ketë qenë më e nxehta sipas sinoptikanëve, ndërkohë sot nga mëngjesi ka pasur reshje të dendura shiu. Reshjet e shiut do të bien thuajse në të gjitha qarqet dhe nuk do të mungojnë stuhitë apo shtrëngatat. E nëse gjatë javës në vijim temperaturat do të rriten sërish, këtë fundjavë mos prisni që moti të përmirësohet. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë kryesisht të freskëta dhe me reshje shiu.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë në bregdet: 20 – 25 °C në vendet e ulëta, 20 – 27 °C në vendet malore, 13 – 22 °C./revistawho.com