• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

‘Instagram’ jep njoftimin e rëndësishëm, ja çdo ndodhi me llogaritë fallco

Rrjeti më i përdorur social në të gjithë vendin, ‘Instagram’ ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjitha llogaritë ‘fake’. Ata kanë treguar se duke filluar nga sot, do të sulmojnë çdo profil  i cili ka ndjekës apo komente fallco. Të gjithë këta përdorues do të paralajmërohen nga ‘Instagram’, pasi kanë shkelur rregullat dhe kushtet e përcaktuara nga gjigandi i rrjeteve sociale. Pas paralajmërimit, atyre do ju ulet numri i ndjekësve automatikisht dhe nëse do të vazhdojnë ta bëjnë përsëri profili i tyre do të mbyllet. Rreth 754 milionë adresa fallco janë mbyllur deri tani këtë vit, kjo për arsye se kompania e rrjetit social është vënë në shënjestër nga mediat për ndikimin që kanë këto llogari në fushatat zgjedhore apo evente të tjera të rëndësishme./revistawho.com