• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Jetë, Lajme

10 shembujt që tregojnë si ka ndryshuar bota këto 100 vite

Me zhvillimin e transportit, mjekësisë dhe internetit, jeta para 100 vitesh duket shumë larg botëkuptimit tonë aktual. Paraardhësit tanë jetonin një jetë të thjeshtë dhe ndryshe nga ajo që ne njohim sot. Megjithatë falë shkencës dhe zhvillimit të gjithë mund të shijojnë ‘luksin’ që na është ofruar. Ne do t’iu tregojmë se si ka qenë jeta para 100 viteve dhe si është tani me anë të disa fotove sipas ‘Bright Side’:

1-Një ditë në plazh.

2-Dita më e bukur e një gruaje.

3-Eshtë koha për çaj.

4-Pazari.

5-Duhet të kishe pak forcë në atë kohë që të hekurosje rrobat.

6-Më në fund një shpjegim për kapelet e përdorura në Mbretërinë e Bashkuar.

7-Ushtar Vs Lojra kompjuterike.

8-Dëshiron të vish për një xhiro?

9-Raundin tjetër djema.

10-Koha për një ‘selfie’./revistawho.com