• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

As Fahriye, as Hande, as Demet, ja kush është aktorja turke më e përfolur në rrjete sociale

Aktore turke janë shumë të ndjekura në rrjete sociale duke arritur miliona fansa dhe pëlqime të shumta në fotot e videot që publikojnë. Ndër aktoret më të ndjekura janë Hande Erçel dhe Demet Ozdemir, por ato nuk janë të parat ku vjen puna tek mesazhet që marrin nga fansat. DigiLup ka monituar rrjetet sociale të aktoreve turke javët e fundit dhe ka dalë në rezultatin se aktorja më e përfolur është Ozge Gurel. Ozge luante krah Can Yaman në serialin “Bay Yanlis”. Në javët e fundit ajo ka marrë 403 mijë mesazhe ndërsa në vend të dytë është Hande Erçel me 260 mesazhe.