• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Artistët shqiptarë kryesojnë top listat gjermane

Spotify në Gjermani është platforma e cila publikon listat ditore dhe javore të këngëve më të dëgjuara të momentit. Dhe kësaj jave top listën e kryesojnë artistët shqiptarë.

Kënga e Dardan “D A YYY T O NA” po qëndron aktualisht në vendin e 4-t dhe Dhurata Dora me këngën “Lass los”, në vendin e 7-të.

Mirëpo edhe Mozzik me projektin “Auf Wiedersehen”, ze një vënd të rëndësishëm në këtë listë pasi ai është në vendin e 18 momentalisht.