• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Arsyet përse duhet të eleminoni sheqerin dhe si ta bëni

Sheqeri është një nga arsyet pse mund të keni vazhdimisht probleme me shëndetin duke nisur nga detaje të vogla si dhimbja e kokës e deri tek sëmundje të rënda. Për ata që nuk e dinë konsumi i shpeshtë i sheqerit shkakton: dëshirë për të fjetur, kontribon në daljen e rrudhave të para dhe nxit dhimbjen e kokës.

Si mund ta eleminoni nga dieta juaj?

Si fillim provoni të eleminoni sheqerin që i hidhni kafes dhe mundohuni të shkëputeni avash avash nga ushqimet e ëmbla dhe pijet me sheqer artificial. Nëse nuk mundeni ta bëni këtë, gjeni një mënyrë që të furnizoni turpin me vitaminë B1 e cila vjen nga perimet jeshile. Pini shumë ujë dhe prisni sa trupi të filloj të mësohet me mungesën e sheqerit./revistawho.com