• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme

Anxhela Peristeri: Më kanë kënduar serenatë poshtë ballkonit

Anxhela Peristeri është një ndër këngëtaret më të mira të muzikës live. Ajo njihet për muzikën e mirë dhe për potencial e lartë në të kënduar. Mbrëmjen e kaluar, Anxhela ka qenë e ftuar në ‘Xing me Ermalin’. Kur e pyetën nëse kishte marrë ndonjëherë serenatë poshtë ballkonit, ajo tregoi: “Kam qenë e vogël atëherë 12-13 vjeç. Një djalë edhe ai i vogël më këndonte poshtë ballkonit. Kjo ka qenë dashuria e parë fëmijërore”.

Gjatë intervistës Anxhela zbuloi se do të konkurroj në festivalin e fundvitit, duke zbuluar se ka një material të denjë për ta prezantuar./revistawho.com