• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Angelina Jolie kritikon Dondald Trump për komentet kundër myslimanëve

Ylli Angelina Jolie ka kritikuar kandidatin për President të Shteteve të Bashkuara Donald Trump, raporton CNN. E pyetur lidhur me opinionin e Trump për myslimanët, Jolie mbylli sytë dhe mohoi me kokë duke thënë: “Për mua, Amerika është ndërtuar nga njerëz të ardhur nga e gjithë bota të bashkuar në kërkim të lirisë, veçanërisht të lirisë fetare. Është e vështirë teksa dëgjon ato fjalë prej dikujt që kandidon për të qenë President i Amerikës”. Kujtojmë se Donald Trump u shpreh se ka në plan të dëbojë çdo mysliman që jeton në Shtetet e Bashkuara.

angelina-jolie-bbc-trump