• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Aktori i njohur i “Dashuri e ndaluar” ndahet nga jeta, vuante nga një sëmundje në mushkëri

Shumë vite më parë, një ndër serialet e parë turk të transmetuar në Shqipëri, mori vëmendjen e të gjithëve. Bëhet fjalë për “Dashuri e ndaluar”, me dy aktorët e njohur Beren Saat dhe Kivanc Tatlitug, që luanin rolet e Bihter dhe Behlul. Një nga aktorët në film ishte Recep Aktug, që lunate rolin e Hilmi. Për fat të keq, Recep është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje në mushkëri. Ai ka qenë I shtruar në spital në momentet e fundit të jetës.