• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Aksidenti tragjik i Kobi Brajan, ndërroi jetë ditën që iu thye rekordi i pikëve nga Lebron Xhejmsi

Kobi Brajan, një nga sportistët më të famshëm dhe ikonë e basketbollit, ka ndërruar jetë ditën e sotme pas një aksidenti tragjik. Mediat amerikane shkruajnë se helikopteri me të cilin fluturonte ish-kampioni i Los Angeles Lakers është përplasur dhe ka marrë flakë. Të 5 personat në bord kanë humbur jetën. Ylli i basketbollit ka ndërruaj jetë ditën që iu thye rekordi i pikëve nga Lebron Xhejms, yllit të Lakers-ave. Ai shënoi 29 pikë dhe arriti në 33.655 pikë.

 

CLOSE
CLOSE