• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

A duhet t’i lani flokët tuaj pasi qëndroni për shumë kohë në pishinë?

Të gjithë e dinë se në ujë ka një sasi të konsiderueshme klori si dhe disa përbërje të tjera kimike. Pavarësisht se mund të përdorim kapele për të mbrojtur flokët nga uji i pishinës, përsëri lind pyetja nëse duhet t’i lajmë flokët pasi kemi qëndruar në pishinë. Ekspertët rekomandojnë se ato duhen larë, pasi në rast të kundërt, kimikatet do të dëmtojnë skalpin tuaj.
Ata shtojnë se nuk duhet të përdorni shampo në çdo larje tuajën, pasi kjo do të bënte që floku juaj të thahej.
Është e rëndësishme që të përdorni shampo, të cilat largojnë klorin nga skalpi i flokëve tuaj si dhe e pastrojnë atë.
Nëse ju notoni vazhdimisht në pishinë, duhet të përdorni me patjetër zbutës për flokët tuaj./revistawho.com