• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

A do të vazhdojnë reshjet e shiut? Ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -2ºC deri në 05ºC, në zonat e ulëta nga 05ºC në 12ºC dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 14ºC. Era do të fryejë në drejtim Verilindor me forcë valëzimi deri në 4 ballë.