• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

A do të ketë shi në plazh? Zbuloni parashikimin e motit për sot

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët në bregdet por kthjellime
dhe vranësira të shpeshta do ketë në zonat e ulta dhe malore, të cilat gjatë pasdites do
të sjellin rrebeshe shiu të izoluar veri-verilindje dhe juglindje. Parashikohet që mbremja të vijojë me kthjellime dhe vranësira, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat
malore.

Temperaturat e ajrit ulen gjatë mëngjesit por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 35°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë.