• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Who VIP

8 këngët më të dëgjuara që hapën dasmat shqiptare vitin që lamë pas

Të gjithë kur vjen puna tek dasma fillojnë të mendojnë muaj përpara si do të jetë ajo, fustani, ambienti, njerëzit, por gjithashtu dhe muzika. Ajo është shumë e rëndësishme për çdo ambient festiv, jo vetëm për dasma pasi të gjithë e dimë që ku ka muzikë atmosfera është e garantuar.

Ndonëse na pëlqen shumë popullorja, në hapjen e dasmave ajo çfarë zgjidhet gjithnjë e më shumë është muzika e lehtë, romantike, në mënyrë që çifti të shijojë kërcimin vetëm për vete. Shumë çifte zgjedhin këngë të huaja në kërcimin e parë dhe ne sjellim një përzgjedhje të atyre që janë më të pëlqyera.

Ed Sheeran – Perfect

Ed Sheeran – Thinking out loud

Rihanna – Love on the brain

John Legend – All of me

Beyonce – Drunk In love

Ndërkohë nga këngët shqiptare, më të pëlqyerat rezultojnë këto:

Alban Skënderaj – Unë dhe ti

Yll Limani – Ty

Aurela Gaçe – Të dua