• youuinsttaaffccbb
TEST
A e dini se ..., Jetë, Këshilla, Lajme, Shëndet

7 arsye pse duhet të pini çaj me xhenxhefili dhe limon

Limoni është një ndër frutat më të pëlqyer dhe më të preferuar nga shumë njerëz në botë dhe është burimi kryesor i vitaminës C.

Limoni përdoret kundër sëmundjeve të gripit, rrit imunitetin dhe me një gotë ujë në mëngjës në stomakun bosh, përdoret për të humbur kilogramët e padëshiruar, shkruan koalb.com. Por, një çaj me limon dhe xhexhefil sjell edhe më shumë përfitime shëndetësore. Xhenxhefilli përmban sasi të madhe të kaliumit, magnezit, fosforit dhe vitaminës A, C dhe E. Ja cilat janë 7 arsyet pse duhet të pini çaj me limon dhe xhexhefil:

Thoni lamtumirë diabetit

Trajton kapsllëkun

Lehtëson dhimbjet, dhimbjet menstruale, kokëdhembjen dhe inflamacionin
Parandalon gripin

Trajton cistën ovarian

I jep shkëlqim lëkurës

Forcon dhe i bën flokët më të bukur.