• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

6 aktivitetet e habitshme qe kanë një efekt pozitiv në trupin e njeriut

Sipas prindërve të qëndruarit në krevat apo të përtypurit çumçakëz për një kohë më të gjatë, janë sjellje të papërgjegjshme dhe të pashëndetshme, por ndonjëherë nuk është kështu. Në fakt këto aktivitete kanë efekte pozitive në humorin dhe shëndetin mendor të njeriut. Më poshtë ju tregojmë disa nga këto aktivitete që do ju habisin sipas ‘Bright Side’:

1-Të përtypurit çumçakëz ka një efekt pozitiv. Redukton stresin dhe përmirëson memorien.

2-Të luash video lojëra përmirëson aftësinë e të mësuarit si dhe aftësinë për të marrë vendime.

3-Përdorimi i fjalëve fyese redukton stresin dhe lehtëson dhimbjet.

4-Të qenurit i çrregullt në jetën e përditshme, në fakt shfaq kreativitetin tuaj.

5-Të gjithë personat që janë gjumashë, në fakt janë më të mbrojtur nga ataket e zemrës.

6-Thashethemet çlirojnë stresin dhe përmirësojnë marrëdhëniet shoqërore./revistawho.com