• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

5 ushqime që ju bëjnë të dukeni më e re

  1. Drithërat

Ky lloj ushqimi është i preferuar të konsumohet në mëngjes, prej të cilit trupi juaj përfiton amino-acide dhe vitaminë E. Ndihmon në ushqimin e lekurës, rigjeneron dëmet e shkaktuara nga dielli dhe parandalon një plakje të shpejtë.

  1. Kafja

Kafeina ndihmon në ngushtimin e enëve të gjakut dhe i jep lëkurës një pamje më të mirë. Kështu që shijojeni një filxhan me kafe, ose ktheni disa gllënjka në qoftë se dëshironi ta shikoni veten sa më mirë.

  1. Djathi Mocarela

Ushqimet e larta me kalcium si mocarela ndihmojnë në forcimin e smaltit të dhëmbëve. Gjithashtu ndihmon në prodhimin e pështymës dhe kështu ndihmon për të luftuar kundër bakterieve në gojë.

4.Rrushi

Ky agrum përmban vitaminën C e cila ndihmon në rritjen e kolagjenit, dhe parandalon nxirjen e lëkurës.

5.Arra

Arrat përmbajnë sasi të lartë të acidit omega- 3 yndyrore, të cilat risin nivelin e lagështisë në lekurë dhe ndihmojnë për të rigjeneruar rrudhat.