• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Jetë, Këshilla

5 truke të thjeshta që do e bëjnë flokun tuaj më të butë

Flokët e butë janë ëndrra e shumë vajzave. Por nëse ju i dizejnoni me mjete të nxehta, i lani shpesh apo i lyeni, kjo ëndërr ngelet thjesht e largët. Megjithatë nëse do të ndiqni disa nga rregullat që ne do ju përmendim më poshtë do të arrini që në pak ditë të keni flokët që keni dashur gjithmonë.
1. Kur flokët janë të lagur ata thjesht duhet të krihen, ndërsa kur janë tharë plotësisht mund t’i dizejnoni.
2. Përdorni një t-shirt për t’i tharë dhe jo peshqir, pasi peshqiri është i ashpër.
3. Flini në jastik të butë.
4. Hani shëndetshëm dhe konsumoni yndyra, sepse ato e ushqejnë shumë flokun tuaj
5. Në shampo shtoni sodë për ta bërë atë më të thatë./revistawho.com