• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Lajme

5 detaje të brendshme të shtëpisë që mund të zbulojnë shumë për personalitetin tuaj

Shumë njerëz janë mësuar të gjykojnë të tjerët nga pamja e tyre dhe të nxjerrin përfundime sipërfaqësore bazuar në tiparet e tyre të jashtme. Por  ka dhe njerëz të tjerë që pajtohen me mendimin se një shtëpi pasqyron personalitetin e pronarit të saj.

“Bright Side” sjell disa elementë se si brendësia e një apartamenti mund të zbulojë pikëpamjet dhe çuditë e personalitetit të personit që jeton në të.

  • Bimët e shtëpisë që zgjidhni mund të thonë shumë për ju. Për shembull, adhuruesit e bimëve tropikale, si aloe vera ose zambakët e paqes, shpesh janë të qetë dhe fleksibël, pasi këto bimë mendohet se ndihmojnë në uljen e stresit. Ata që preferojnë orkidetë, preferojnë të jenë afër vetëm me një rreth të vogël njerëzish.

  • Sasia dhe cilësia e enëve të kuzhinës dhe ushqimit tuaj tregon se sa mikpritës jeni. Ai gjithashtu tregon nëse ju pëlqen të hani në shoqëri të njerëzve ose nëse preferoni një vakt të vetmuar. Të kesh një frigorifer të mbushur me ushqim është e zakonshme në mesin e njerëzve impulsivë dhe të gëzuar.

  • Ngjyra e shtratit që ju pëlqen tregon tipare të caktuara në lidhje me personalitetin tuaj. Për shembull, njerëzit energjikë preferojnë nuancat e kuqe, si dhe printimet me vija që tradicionalisht konsiderohen simbol i rebelimit. Njerëzit e dashuruar me argëtim dhe energji preferojnë jorganët dhe jastëkët me pika, ndërsa shpirtrat me vetëbesim zgjedhin shtratin me stampa të kafshëve. Por respektimi i modeleve gjeometrike tregon që shpesh të nervozoheni. Rendi i përsosur në dhomën e gjumit do të zbulojë që ju doni të planifikoni me kujdes gjithçka.

  • Kur mysafirët vijnë në shtëpinë tuaj, ata me siguri i kushtojnë vëmendje mënyrës se si divanet dhe kolltuqet janë rregulluar në dhomën e ndenjes. Nëse rregullimi i mobiljeve i lejon njerëzit të komunikojnë rehat, kjo do të thotë që ju jeni një person shumë social dhe shpirti i grupit.

  • Një bollëk i kalendarëve të murit dhe tavolinës, si dhe libra të organizuar në mënyrë rigoroze dhe sende të tjera, mund të gjenden në shtëpinë e një personi që përpiqet më të mirën e tij të jetë i organizuar dhe i përpiktë. Por nëse sirtari juaj i çorapeve është një rrëmujë, mos nxitoni të bëni justifikime dhe të kërkoni falje. Një gardërobë e tejmbushur, ku mund të gjeni gjëra që nuk i keni veshur për një kohë të gjatë, tregon një ngurrim për t’u ndarë me të kaluarën./revistawho.com