• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

4 arsye pse duhet ta aplikoni lëngun e domates mbi lëkurën tuaj

Lëngu i domates është shumë herë më efektiv dhe i dobishëm sesa mund të keni menduar. Prandaj sa herë keni domate të pashfrytëzuara në kuzhinën tuaj mund t’i përdorni për të krijuar lëngun, i cili do të përmirësojë lëkurën tuaj.

Fillmisht merrini domatet, i hiqni lëkurën dhe grijini imët. Lëngun kullojeni në një sitë të vogël dhe më pas aplikojeni mbi lëkurë dhe e lini për 15-20 minuta. Pas këtij momenti shpëlajeni fytyrën me ujë të ngrohtë.

Më poshtë ju sjellim disa nga arsyet se pse duhet ta provoni këtë metodë:

-Redukton njollat e zeza në lëkurë

-Tërheq lëkurën dhe redukton rrudhat e moshës

-Zbeh poret e mëdha

-I shkëlqim lëkurës/revistawho.com

CLOSE
CLOSE