• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme

30 sekondat e fundit të dushit mund të ndryshojnë totalisht jetën tuaj!

Nuk ka rëndësi nëse je person që lahesh në mbrëmje ose në mëngjes, dushi ka vetëm një sekret që është mirë ta zbatojnë të gjithë. 30 sekondat e fundit para se të dilni nga dushi duhet të laheni me ujë të ftohtë akull (aq sa të ftohtë sa mund ta nxjerrë rubineti). Nuk ka rëndësi nëse është dimër apo verë, ky sekret i vogël ju sjell ca të mira që do ua bëjnë më të lehtë sakrificën.

Sipas një studimi të “The British Journal of Sports Medicine”, nëse e mbani trupin nën ujë të ftohtë për 30 sekonda, do digjni më shumë kalori. Gjithashtu:

Mund të rregulloni humorin tuaj vetëm me dushin.

Do forconi imunitetin dhe shmangni ftohjen gjatë sezonit të viruseve.

Nëse keni plagë apo vuani nga një problem shëndetësor do e merrni veten më lehtë me këtë mënyrë dushi./revistawho.com