• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

3 mënyra të thjeshta se si të zhdukni aknet nga fytyra juaj

Nëse ndodh që papritur t’ju shfaqen disa akne në fytyrën tuaj para një eventi apo takimi të rëndësishëm ne ju sjellim më poshtë 3 mënyra se si t’i eliminoni ato menjëherë sipas ‘TimesOfIndia’:

  • Vaji i pemës së çajit ka veti antibakteriale që ndihmon në zbutjen e inflamacionit në lëkurë të shkaktuar nga aknet. Xheli ‘Aloe Vera’ është i njohur se nxit rritjen e re të lëkurës. Një përzierje e vajit të pemës së çajit dhe ‘Aloe Vera’ funksionon si një agjent i dyfishtë për të trajtuar bakteret.
  • Pastë dhëmbësh

Përbërësit në pastën e dhëmbëve ndihmojnë në vrasjen e baktereve që shkaktojnë dhe mund ta rrafshojnë atë.

  • Hidratues

Hidratuesi do ta bëjë lëkurën tuaj të jetë më e butë dhe të qetësohet pasi aknet janë trajtuar më parë me përbërësit e lartpërmendur./revistawho.com