• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

25 veshjet më të mira të të gjitha kohërave në “Oscar”

Në 25 shkurt do të zhvillohet ceremonia e rëndësishme e çmimeve “Oscar”. Të pranishëm do të jenë personazhe të njohur të filmit dhe jo vetëm, të cilët gjatë vitit që lamë pas sollën për publikun projekte që janë pëlqyer shumë. Mëngjesin e së martës u shpall lista e nominimeve dhe pretendent për të fituar më shumë çmime është filmi “A Star Is Born” i regjisorit, Bradly Cooper.

Në këtë ditë të madhe personazhet e pranishëm kujdesen për çdo detaj të veshjes së tyre, pasi në fund do të kritikohen edhe për këtë pjesë. Ndër vite në tapetin e kuq të “Oscar” kanë shkelur shumë personazhe të njohur, të cilët me veshjet e tyre kanë lënë gjurmë. “Cosmopolitan” ka renditur 25 veshjet më të mira të të gjitha kohërave, duke filluar nga vitet e para të ceremonisë./revistawho.com

Grace Kelly, 1955

image

Uma Thurman, 1995

image

Nicole Kidman, 1997

image

Gwyneth Paltrow, 1999

image

Julia Roberts, 2001

image

Halle Berry, 2002

image

Kate Winslet, 2002

image

Jennifer Lopez, 2003

image

Kate Hudson, 2003

image

Angelina Jolie, 2004

image

Beyoncé, 2005

image

Hillary Swank, 2005

image

Michelle Williams, 2006

image

Jessica Alba, 2006

image

Reese Witherspoon, 2006

image

Penelope Cruz, 2007

image

Anne Hathaway, 2009

image

Zoe Saldana, 2010

image

Sandra Bullock, 2010

image

Cameron Diaz, 2011

image

Mila Kunis, 2011

image

Gwyneth Paltrow, 2012

image

Jennifer Lawrence, 2011

image