• youuinsttaaffccbb
TEST
Who Serial

Si ta quaj këtë dashuri/ Nesër Arnav surprizon Kushin në mënyrë romantike, Anxhali nxehet

Anxhali është e lumtur për lulet. Arnav sheh nga Kushi sepse ai e di se ato janë lulet e preferuara të saj. Anxhali largohet. Pajal i jep Kushit dhuratë një fustan. Edhe NK i jep Kushit një dhuratë dhe i uron ditëlindjen. NK pyet Kushin nëse e mori buqetën me lule dhe ajo i thotë se Arnav ja dha Anxhalisë. NK e pyet nëse është e mërzitur dhe Kushi i thotë se është e lumtur që Arnav bëri dikë të lumtur. Arnav e dëgjon këtë jashtë derës dhe gëzohet. NK e çon Kushin në dhomën e saj. Aty Arnav i ka bërë një surprizë me drita pranë pishinës. Kushi sheh edhe një tortë për të. Arnav vjen dhe i thotë Kushit të presë tortën dhe t’i fryjë qirinjve por Kushi nuk do. Ajo i thotë se është ditëlindja e saj dhe nuk do bëjë siç do ai por Arnav e detyron ta presë tortën. Anxhali shkon në dhomën e Arnavit. Ajo sheh Arnavin duke prerë tortën dhe më pas duke ushqyer Kushin. Anxhali mërzitet dhe largohet. Kushi i thotë Arnavit se nuk e donte të gjithë këtë por vetëm një urim nga ai. Anxhali shkon në dhomën e saj dhe e kupton që lulet kanë qenë për Kushin. Ajo mendon se për Arnavin më e rëndësishme është Kushi sesa motra që po vuan. Kushi shkon të flejë. Arnav sheh orën dhe do edhe 5 minuta përpara mesnatës. Ai shkon tek Kushi dhe i lë një trëndafil teksa ajo është duke fjetur. Më pas ai thotë “Gëzuar ditëlindjen” dhe e puth në ballë. Në mëngjes NK pyet Arnavin nëse e uroi Kushin. Arnav i thotë po por ajo ishte në gjumë. NK habitet dhe i thotë Arnavit se ai s’merr vesh fare nga vajzat. NK i sugjeron Arnavit ta nxjerrë Kushin për darkë. Arnav shkon tek gjyshja dhe i kërkon të përgatisë një pjatë që ajo ja bënte kur ai ishte i vogël. Anxhali merr një telefonatë nga klinika pasi ka takimin me mjeken. Anxhali mendon për Shamin dhe qan shkruan revistawho.com.Të gjithë mblidhen për të ngrënë mëngjes. Gjyshja thotë se sot ka bërë petulla sepse Arnav i pëlqen ato. NK tallet me Arnavin dhe i thotë se në vend që të përgatiste diçka për Kushin rri e ha ushqimin e preferuar. Arnav i thotë se ky është mëngjes special për Kushin pasi edhe ajo i pëlqen petullat. Kushit nuk i hahet dhe largohet. Anxhali ndërkohë po mendon të shkojë për vizitën tek mjekja me Arnavin. Ajo niset për tek dhoma e tij. Arnav është duke folur në telefon dhe po i thotë dikujt që në pako të shkruajë “Për gruan time të dashur Kushi Kumari Gupta Sing Raizada”. Anxhali e dëgjon këtë. Arnav kthehet dhe sheh Anxhalinë. Ai e pyet nëse është mirë por Anxhali i thotë se ka nevojë të pushojë dhe largohet. Ajo mërzitet dhe qan duke menduar që Arnav nuk e do më aq shumë si dikur. Kushi shkon në dhomë dhe Arnav i thotë të marrë pak rrobat që janë në krevat. Kushi shkon atje dhe sheh dhuratën por nuk e merr. Arnav e merr dhuratën dhe ja nxjerr përpara duke i thënë “Po tani e sheh?”/revistawho.com

CLOSE
CLOSE