• youuinsttaaffccbb
TEST
Who VIP

Nga 10-16 tetor, ja të famshmit që kanë lindur gjatë kësaj jave

“RevistaWho.Com” sjell edhe këtë javë listën e ditëlindjeve të të famshmëve në të gjithë botën, përfshirë këtu edhe disa emra shqiptarë…

Gjergj Jorgaqi – 11 tetor (kantautor i njohur i viteve ’90)

Hugh Jackman – 12 tetor (aktor i njohur hollivudian)

Luciano Pavarotti – 12 tetor (tenor i famshëm botëror)

Engin Akyurek – 12 tetor (Omeri tek seriali “Diamant dhe Dashuri)

Ashanti – 13 tetor (këngëtare e njohur, që numëron disa hite)

Margaret Thatcher – 13 tetor (kryeministrja e parë femër e Anglisë)

Keysha Cole – 15 tetor (këngëtare e njohur)

Viol Xhafaj – 15 tetor (gazetare dhe folëse lajmesh në “ABC News”)

Loreen – 16 tetor (fituese e Eurovizion 2012)

Oscar Wilde – 16 tetor (shkrimtar i famshëm)

Rike Roci – 16 tetor (ish-konkurrente në “Big Brother”)