shkelzen-doli-ansambli-vjenes-koncerti-i-vjenes-ne-tirane-2-janar-pallati-kongreseve-atmosfera-660x330

Na fal Shkëlzen! – Nga Flavio Qarri

Në fillim janari është lajmëruar nga kryeministri Rama se do të jetë Filarmonia e Vjenës në Tiranë. Protagonisti i mbrëmjes është një dhe një i vetëm. Shkëlzen Doli. Gjakovari i…

Lexo më shumë
14657389_10154430457591357_5290627593012711213_n

Artistët janë në Valbonë, në Tiranë janë mbetjet! – Nga Flavio Qarri

Përgjatë viteve tek kontrolloja mediat e huaja dhe ndërkohë më duhej të takoja artistë e “vip-a” shqiptarë, shpesh kisha një keqardhje të pashprehur. Pothuajse çdo person publik në botë mban…

Lexo më shumë
eraa850

Artistë që duhen burgosur – Nga Flavio Qarri

Do ju jap një lajm të keq. Artistët e vërtetë të këtij vendi, ata që kanë studiuar arte, që ia kanë kushtuar jetën artit punojnë nëpër institucione të lodhura, gjithë…

Lexo më shumë
timoflloko_0004

LETËR TIMO FLLOKOS – Nga Flavio Qarri

Timo ti je gjallë! Je mirë me shëndet! Ndryshe nga shqiptari i zakonshëm bashkëmoshatar i yti ti je edhe në formë fizike të mirë. Timo je legjendë. Dhe Timo, unë…

Lexo më shumë
screenshot_4-19

Hajdut ORDINER – Nga Flavio Qarri

Ka diçka që nuk arrij kurrë ta kuptoj! Guximin e këngëtarëve për të dalë në publik me një këngë të vjedhur! Kam pyetur shumë prej tyre. Dikush nuk e pranon!…

Lexo më shumë
russian-fist-fighting

Të fortët (që të hanë munë) – Nga Flavio Qarri

Ka një tendencë në hapësirën publike shqiptare për të bërë si të fortë! Këngëtarë (sidomos) repera, politikanë dhe madje ndonjë femër që bën si Shote Galica! Sidomos janë ca tekste…

Lexo më shumë
image-58

Lëpirje a gazetari? – Nga Flavio Qarri

Doktori iku nga Fiksi dhe tashmë duket se pacienti nuk ka shanse për shpëtim! Gjurma e fundit e mbetur nga lavdia dhe autoriteti i një institucioni për publikun shqiptar si…

Lexo më shumë
13613111_537643596434084_2853630128759816146_o

Trishtimi i një sezoni bosh – Nga Flavio Qarri

Vera e 2016-tës do të mbahet mend si vera më bosh në historinë shqiptare. Edhe kur ka qenë gjallë Skendërbeu me siguri do të ketë pasur më shumë aktivitete. E…

Lexo më shumë
IMG_7219

Ju lutem bëni seks – Nga Flavio Qarri

Seriozisht. Zhvishuni dhe bëni seks. Sajohuni disi, fshihuni diku dhe jepini, fort. Kur të mbaroni, mbase, mbase nuk do të klikoni më në klipet e prostitutave pa zë. Ose nëse…

Lexo më shumë
valle-popullore-shqiperi-e-jugut

Përdhunuesit popullorë – Nga Flavio Qarri

Në adoleshencë nëse dëgjoja muzikë popullore bëhesha nervoz. M’u desh të rritesha e të mësoja ta vlerësoja. Të kisha të preferuarat e mia. Të dalloja qoftë edhe mes zërave të…

Lexo më shumë

Page 1 of 2

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password