• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Pa kategori

Vajza ja çfarë duhet të bëni çdo darkë që mos të plakeni shpejt

Lëkura e fytyrës është shumë e ndjeshme, dhe sigurisht do një kujdes shumë të veçantë.

Por ajo që është e rëndësishme është kujdesi që duhet të tregojmë përpara se të shtrihemi për të fjetur gjumë, sepse disa gabime mund të jenë fatale për ne dhe që mund të na çojnë në plakje në moshë shumë të re.

Prandaj përpara se të shkoni në gjumë, dedikojini pak kohë fytyrës suaj.

Patrojeni fytyrën tuaj. Mos flini me make- up. Nëse fytyra juaj nuk është e pastër, rigjenerohet më ngadalë, ndërkaq kjo do të rezultojë me shfaqjen e shpejtë të rrudhave. Patjetër hiqeni grimin para se të flini gjumë dhe pengoni plaken e parakohshme të lëkurës dhe shfaqjen e qeskave në gropat e syve.

Ushqejeni fytyrën tuaj. Para se të shkoni të flini gjumë, patjetër lyeni fytyrën tuaj kremin hidratues, ushqyes, i cili, sipas mundësive, përmban në vete antioksidante.

Tregoni kujdes të veçantë për buzët.Lëkura e buzëve është e hollë dhe posaçërisht e ndjeshme, andaj është me rëndësi ta hidratizoni para se të shkoni në krevat për të fjetur. Lyeni çdo mbrëmje me balsam në mënyrë që të mos jenë të thata dhe të mos pëlcasin./revistaclass

CLOSE
CLOSE