• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Lista, Modë, Pa kategori

JA EMRAT E VËRTETË TË 31 IKONAVE TË MODËS

Jo të gjithë kemi fatin të kemi një emër tërheqës si për shembull emri elegant i Audrey Hepburn apo ai ngazëllyes i Suki Waterhouse, por mos u habisni shumë prej yjeve të Hollivudit kanë bërë shumë pakte në emër të modës dhe njëri prej tyre është modifikimi i emrave për t’i bërë më tërheqës. Më poshtë gjeni listën e disa prej tyre:

Agyness Deyn: Laura Hollins

Alexander McQueen: Lee Alexander McQueen

Anja Rubik: Anna Rubik

Audrey Hepburn: Audrey Kathleen Ruston

Chanel Iman: Chanel Iman Robinson

Christie Brinkley: Christie Lee Hudson

Coco Chanel: Gabrielle Bonheur Chanel

Coco Rocha: Mikhaila Rocha

Cindy Crawford: Cynthia Ann Crawford

Elle Macpherson: Eleanor Nancy Gow

Erin Heatherton: Erin Heather Bubley

Gigi Hadid: Jelena Noura Hadid

Iman: Iman Mohamed Abdulmajid

Irina Shayk: Irina Valeryevna Shaykhlislamov

Izabel Goulart: Maria Izabel Goulart Dourado

Jayne Mansfield: Vera Jayne Palmer

Jimmy Choo: Jimmy Choo Yeang Keat

Joan Smalls: Joan Smalls Rodriguez

Karl Lagerfeld: Karl Lagerfeldt

L’Wren Scott: Laura Bambrough

Madonna: Madonna Louise Ciccone

Marilyn Monroe: Norma Jean Mortenson

Michael Kors: Karl Andersen, Jr

Natasha Poly: Natalya Sergeyevna Polevshchikova

Oscar De La Renta: Óscar Arístides Renta Fiallo

Ralph Lauren: Ralph Lifshitz

Rihanna: Robyn Rihanna Fenty

Suki Waterhouse: Alice Suki Waterhouse

Twiggy: Lesley Hornby

Veruschka: Vera Gräfin von Lehndorff-Steinort

Yves Saint-Laurent: Yves Henri Donat Matthieu-Saint-Laurent