• youuinsttaaffccbb
TEST
Fotot, Pa kategori

E fiksuar pas blogeres së famshme të udhëtimit! Diana Alexa i kopjon fotot me të dashurin në plazh… (FOTOT)

Shpesh kemi parë shumë nga miqë tanë në rrjetet sociale të kopjojnë personazhë të njohur në pozimin e fotove të tyre përgjatë pushimeve. Kur para syve tanë shfaqen fotografitë perfekte nga vendet më të bukura të botës, të gjithë kemi ëndërruar të paktën të jemi edhe vetëm për një herë në jetë atje. Por të apasionuar pas jetës luksoze apo fotografisë shkojnë më tej. Kështu ka vepruar Diana_Alexa, një blogere jo shumë e famshme në ‘Instagram’ e cila ka ndërmarë një iniciative personale duke rikrijuar fotografitë e një prej blogereve më të famshme të udhëtimeve Gypsea Lust dhe të dashurit të saj Jack. Diana Alexa ka përdorur të njëjtën veshje, të njëjtin ushqim dhe të njëjtin destinacion për të arritur në kopjimin perfekt të saj. Blogerja e famshme Lust nuk është shprehur apak pozitive ndaj saj, duke theksuar se e mirëkupton, se shumë njerëz inspirohen prej saj, por kjo histori e ka shokuar. Në fillim ajo ka menduar se gjithçka ishte e krijuar me fotoshop, por më pas ka kuptuar se fotografitë ishin realizuar nga e para për te kopjuar sa më perfekt atë. Ajo e ka konsideruar “jo etik” faktin që Alexa ka permendur kostot e udhetimit.

Për më tepër shikoni fotografitë.

23941-1 23942-1 23943-1 23944-1 23945-1