• youuinsttaaffccbb
TEST
OltBook, Opinion

“Po ku i gjetët gjithë këto pordhë me barkun bosh?” – Nga Olti Curri

Një vajzë nga Shkodra e linçuan dhe po të kishin armë do ta vrinsin pse doli në profil të saj në një foto me bikini ku dukej lehtë mbi peshë. Ndërkohe Çiljeta po komentohet egërsisht rëndë poshtë një fotoje që e tregon të ketë blerë byrekë!

Kaq vjet i ekspozuar në rrjete sociale e njoh mirë këtë fushatë injorance dhe zilie.

Po ju flet sinqerisht një njeri që pak javë më parë nxorra në foto çorapen me një derr vrime te gishti i madh dhe nuk më rruhet fare po fare nga mendimi i atyre që e dinë veten perfeksionistë në një hale vend si ky i yni, mbushur me copa muti si ne. E nxorra çorapen me vrimë pa teklif, se tashmë në moshën, statusin social dhe ekonomik, besoja qe do ta kapnin momentin humoristik pa dyshuar ne mundesi ekonomike per te pasur nje pale çorape pa vrime. Madje kjo i kish ndodhur Vasco Rossit dhe italianet dhe ai vete u zbaviten, por shqiptaret jo. Komentet shprehnin ndot, neveri, dhembshuri per varfërinë time, tërheqje vëmendjeje për etike. Edhe nga kush, nga këta që nuk hanë byrek si Çili dhe janë elegantë si Emina Cunmulaj dhe jo si vajza shkodrane topolake. Po t’ia hapësh fotot e profileve janë si thasë plehrash mbushur me kandilë deti, që byrekun e lladhën e hane një herë për ditëlindje edhe një herë kur shkepen me pronarin e byrektores.

Pikërisht këta shqiptarë që nuk komentojnë tek profilet e deputetëve të tyre, që nisur nga statistikat, jemi vend me përqindje të larte korrupsioni, krininaliteti, papunësie, dhune në familje, varfërie, arsimimi etj. Pikërisht këta vemje, njerëz me probleme mendore dhe të uritur në stomak dhe shpirt që nuk i bien dot gomarit dhe i bien samarit. Që nuk ndryshojnë dot gjendjen e tyre ekonomiko-sociale dhe godasin shumica në anonimat në faqet e personazheve të shoëbiz-it.

Sektori i idiotëve mbrohet me tezën: Ju për këtë jeni, që t’iu shfryjmë nervat, përse na bëni bllok?

Sepse nuk vuajmë nga sindroma e Stokholmit, dhuna është dhunë edhe nuk dashurohet por dënohet.

Edhe mua më dalin jargët kur shoh ku janë artistë, këngëtarë, autorë e prezantues të huaj në këto momente pushimesh, por fakti që nuk i arrij dot nuk më ben t’i mallkoj por të falenderoj Zotin që keq keq, mund të shkoj tre-katër herë në vit me pushime dhe të vishem e të mbathem si dua… Këtë vit më mire se vjet, vitin që vjen ishalla më mirë se sivjet… E kështu.

Uleni dozën e inatit dhe nuk i qahet halli kalorësit se i varen këmbët…/ revistawho.com