• youuinsttaaffccbb
TEST
4, Instant Articles, Lajme

‘Të veshur’ me tatuazhe, VIP-at që i kanë kthyer tatuazhet në trend

Tatuazhet kanë të fshehur një traditë antike. Ndoshta shumë prej jush nuk e dinë, por tatuazhet janë po aq të lashta se njerëzimi, pavarësisht se qëllimi që fshihet pas procesit ka ndryshuar me kalimin e shekujve. Sot gjithmonë e më shumë po shtohet numri i njerëzve që ‘vizatojnë’ trupin e tyre, si për të treguar se çfarë fshehin në zemër dhe mendje. Ndërsa ata që i shohin nga jashtë i bren kurioziteti për të ditur kuptimin e vërtet që fshihet pas një shkronje, një figure ose një fjalie.

VIP-at janë jo rrallë burim frymëzimi për të vizatuar trupin. Ata na dërgojnë shpesh shembuj të ndryshëm të zgjedhjeve të tyre dhe papritur ajo ide kthehet në trend. Pothuajse të gjithë personazhet e showbizit shqiptar kanë të paktën një tatuazh në trup, por ne ju kemi sjellë disa prej tyre që e kanë mbuluar një pjesë të konsiderueshme të trupit me Tattoo./revistawho.com

Getoar Selimi

Alesio Aliaj

Noizy

Cozman

Robert Berisha 

Jonida Maliqi 

Morena Taraku

Dafina Zeqiri 

 

 

CLOSE
CLOSE