close
LajmeNë shtëpinë e...

FOTO/ Brenda shtëpisë 38 milion $ të Celine Dion

auto_cover-851493364217

Ajo e ndërtoi shtëpinë e saj prej 1000 metër katrorësh në vitin 2010 me bashkëshortin e saj të ndjerë Rene Angelil. Celine Dion ka jetuar në këtë banesë që prej vitit 2010, deri në 2016 së bashku me bashkëshortin dhe tre fëmijët. Por pas vdekjes së bashkëshortit Dion vendosi ta nxjerrë në shitje, pasi sipas saj shtëpia i kujtonte të ndjerin, ndarjen e të cilit nga jeta këngëtarja e vuan ende. Shtëpia gjigande ka 13 dhoma gjumi, 14 tualete suitë, një dhomë ndenje me tavane të varura, dy kuzhina gjigande, dhe një ashensor. Ambiemti i jashtëm i shtëpisë ka dy pishina, një fushë golfi, një teatër, dhe një plazh privat prej 100 metrash./syri.net

Tags : celine dionShtepi
loading...