• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme

Dua Lipa dhe Rita Ora në garë ‘kokë më kokë’ për të njëjtin çmim

Aktualisht ato janë dy këngëtare të cilat janë duke korrur mjaft suksese në karrierën e tyre muzikore. Për vajzat me origjinë shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa, ky ka qenë viti i thyerjes së shumë rekordeve. Deri më tani ato ishin pjesë e shumë ceremonive të ndryshme por në asnjërën prej tyre nuk garonin për të njëjtin çmim.

Por kjo gjë duket se do të ndodhë në 12 prill ne ceremoninë “ECHO Awards” në Berlin.

Dy artistet janë të nominuara për çmimin “ Artistja më ë mirë Ndërkombëtare” së bashku me Camila Cabello, Taylor Swift dhe Pink.

Duke ditur sukseset e tyre kjo garë duhet të jetë shumë e egër. /revistawho.com

 

CLOSE
CLOSE