• youuinsttaaffccbb
TEST
Lajme, Moti

Bëni kujdes, edhe sot i ftohtë polar në Shqipëri. Ja kur rikthehet bora

Diten e djeshme ka kulmuar vala e te ftohtit polar ne Shqiperi ku temperaturat kane rene deri -3 grade ne bregdet, deri -7 zona e ulet dhe -15 grade ne qytetet e zonave malore.  Ne zonat e thella malore termometri ka shenuar deri -18 grade. Parashikohet qe sot (e diele) te mos kete perkeqesim te situates termike ku temperaturat do te qendrojne pak a shume ne te njejtat vlera. E hena sjell rritje te lehta te temperaturave, rritje qe behet e ndjeshme/ e dukshme mesditen e se merkures.

Reshjet rikthehen ne zonat malore, kryesisht ne zonat lindore ne dt.10-11 Janar por ne sasi te pakta. /Meteoalb/