• youuinsttaaffccbb
TEST
Këshilla

Këshilla që veshja juaj t’ju tregojë 5 vite më të re

Çdokush do të donte të ngjante më i ri në moshë. E dinit se mund ta arrini këtë duke zgjedhur veshjen dhe aksesorët e duhur? Këto 6 këshilla do t’ju ndihmojnë:

4152455-1470062510-650-c7a00c640c-1470321112

4152355-fotorcreated1-1470066982-650-8bba079ac7-1470321112

Luaj me ngjyrat – Ndonjëherë për t’u dukur me prezencë e teprojmë me veshjen duke u dukur shumë “old fashion (i modës së vjetër”. Nuk ka rëndësi mosha kur vjen puna tek ngjyrat. Ajo çfarë duhet të bëni ëstë të vendosni një aksesor me ngjyra në veshjen tuaj si një shall, fund apo bluzë.

4152255-1470070776-650-a7454d4f04-1470321112

4152505-fotorcreated24-1470129904-650-a19db886fa-1470321112

Shtoni pak dinamizëm në veshjen tuaj – Një bluzë e thjeshtë me vija mund t’ju bëjë të dukeni shumë energjik. Në këtë rast sigurohuni të vishni një bluzë me vija horizontale të holla pasi një me vija të trasha do t’ju bënte të dukeshit e madhe në trup. 

4152555-2b8301bb-d2c0-4c65-bd4b-80d31455a2ad-1469819765-650-b49581c128-1470321112

4152305-12-1470132031-650-966727a114-1470321112

Theksoni stilin tuaj unik – Një aksesor, si për shembull një varëse e madhe, vëth të mëdhenj ose një byrzylyk i madh do t’ju bëjë të dukeni unike.

4152605-107707crop650-1470186324-650-6ee3380c0c-1-1470321112

4152705-fotorcreated67-1470130196-650-9b762ca9de-1470321112

Ndriçoni fytyrën – Sa më e ndritshme t’ju duket fytyra aq më e re do dukeni. Një mënyrë efektive për të treguar fytyrë të ndritshme është të veshësh një veshje me kollare të bardhë.

4152205-mango-amarillo-stradivarius-faldas-look-main-single_70d38-1470122072-650-669ef107f4-1470321112

4152155-fotorcreated7-1470121869-650-a9b674d5e8-1470321112

Ngjyra, sa më shumë ngjyra – Veshjet me ngjyra si e verdhë limoni, mente ose të kuqe korale bëjnë mrekullira dhe do dukeni më të reja. 

4152655-6_4c4cf-1470067385-650-9e16654736-1470321112

4152405-1469973877-650-f84082a68d-1470321112

Vishni xhinse – Xhinset janë zgjedhja e duhur për të theksuar figurën tuaj dhe për të fshehur papërsosmëritë.