• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

VIDEO/ Dëshironi flokë të shëndritshëm si të Kourtney Kardashian? Njihuni me recetën

A e keni menduar ndonjëherë si ia bën Kourtney për të pasur flokë aq të shëndritshëm. Kourtney ka zbuluar sekretin e saj, dhe preferon që produktet për flokët t’i ketë të gjitha natyrale.Këtë recetë ia ka dhënë parukieri i saj Andrew Fitzsimons, e cila quhet “hair smoothie’.

Ja çfarë përmban receta:
1 avokado e gjysëm
Dy lugë gjelle vaj ulliri
2 lugë gjelle mjaltë Manuka
Lëngu i gjysëm limoni
1-3 pika vaj esencial, livando ose portokall.

Këto produkte i vendosni në blender derisa të bëhet një masë homogjene. Aplikojeni në flokët tuaj për 45 minuta dhe me pas vetëm shplajeni.