• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Truk i thjeshtë, zbuloni ku duhet saktësisht ndarja e flokëve për t’u dukur më bukur

Në anën e majtë apo në të djathtën? Parukieri i Victoria Beckham, zbulon ku saktësisht duhet të jetë ndarja e flokëve.

Ken Paves, i cili rregullon flokët damave të famshme siç janë Eva Longoria dhe Victoria Beckham, thotë se ka gjetur recetën për ndarje perfekte të flokëve për çdo person.

Ndarja bëhet që të tregojë në pjesën më të lartë të vetullave. Kështu sytë posaçërisht do të dalin në pah dhe grimi do të duket më intensiv.

Nëse flokët akoma vihen pas veshit, maja e mollëzave do të nxirret në pah, transmeton Telegrafi.

Mbetet vetëm një pyetje: majtas apo djathtas? Paves edhe për këtë e ka këshillën. Çdo njeri ka anën e fytyrës e cila thjesht duket më mirë në fotografi nga ajo ana tjetër. Në atë anën “më të mirë” do të duhej të tërhiqet vija e ndarjes.