• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

FOTOT SUPERSEKSI / Ja kush janë yjet mbi 40 vjeç, që nuk i trembin vitet… Lexoni sekretet e tyre fantastike

Të mbetesh rrëzëllitëse e në super formë edhe kur i ke kaluar të 40-tat është shumë e vështirë për t’u realizuar. Por për disa artiste, kjo nuk është një problem. Si më poshtë ju prezantojmë disa prej tyre që edhe pse i kanë kaluar të 40-tat janë akoma mbresëlënëse. 

7563010-2-0-1478690329-1478690333-650-f4014660c8-1-1478877406

Jennifer Lopez, 47 vjeç
“Unë nuk e privoj veten nga ushqimi. Por kam mësuar se sa e rëndësishme është një mënyrë jetese e shëndetshme. Për shembull, unë mbaj gjithmonë vaktin e zemrës me vete, me fruta apo perime”.

7562960-12-0-1478715155-1478715163-650-68e9cda65c-1-1478877406

Jennifer Aniston, 47 vjeç
Jennifer beson se nuk mund të ekzistojë shëndeti apo paraqitja e mirë pa një ushqyerje të shëndetshme. Kjo është arsyeja pse ajo preferon produkte ushqimore organike.

7562660-8-0-1478688728-1478688731-650-ad2ff887b4-1-1478877406

Kylie Minogue, 48 vjeç
“Të jem e sinqertë unë nuk punoj aq fort. Por përdor produkte kozmetike të specializuara që më ndihmojnë të ruaj rininë. Unë jam e vetëdijshme në lidhje me mënyrën se si dua të dukem”.

7562710-6-0-1478688118-1478688129-650-97949a1242-1-1478877406

Halle Berry, 50 vjeç
Në moshën 23-vjeçare Halle u diagnostikua me diabet. “Kur ju mësoni se keni diabet, filloni të vëzhgoni me kujdes çdo veprim – sa shumë hani, sa gjumë flini, se sa peshoni. Ju pëlqen apo jo, kujdeseni për veten tuaj më shumë”.

7562760-9-0-1478689458-1478689465-650-430fe5b7ea-1-1478877406

Cindy Crawford, 50 vjeç
“Gjithkush mendon se modelet kanë lindur me forma trupore të mrekullueshme, por kjo nuk është e vërtetë. Unë kurrë nuk përqendrohem te gjërat e tipit, ‘unë jam e bukur’, por jam gjithmonë e mendimit se çfarë duhet të bëj apo shoh që ta arrij atë. Nuk është e lehtë të qenit e bukur”.

7562560-5-1-0-1478691948-1478691953-650-e61306ccbd-1-1478877406

Elizabeth Hurley, 51 vjeç
“Nëse doni të humbisni në peshë, blini një qen. Kjo është zgjidhja më e mirë e mundshme. Unë dal të vrapoj çdo ditë me qentë e mi në park. Një gjysmë ore me ta më ka zëvëndësuar palestrën”.

7562860-10-0-1478691144-1478691148-650-1e4495f09d-1-1478877406

Elle Macpherson, 52 vjeç
“Unë motivimin tim e gjej nga ndjesitë e gëzimit, frymëzimit, pasionit, qetësisë dhe forcës. Të gjitha këto janë më të rëndësishme sesa numrat në peshore. Këto më ndihmojnë mua për të ngrënë shëndetshëm dhe për të punuar fort”.

7562910-11-0-1478693076-1478693083-650-125f9a3ff2-1-1478877406

Sharon Stone, 58 vjeç
“Kurrë s’e kam menduar ndonjëherë seriozisht me veten time nëse jam apo jo e bukur. Por di një truk magjie që funskionon shumë mirë. Di të krijoj iluzionin e të qenit tërheqëse. Kur një grua hyn në dhomë njerëzit nuk reagojnë nga bukuria e saj, por nga energjia dhe forca që ajo rrezaton”.

7562810-1-0-1478684740-1478684746-650-f2f08c51ac-1-1478877406

Christie Brinkley, 62 vjeç
“Trajtoni flokët tuaj, takoni një estetist që tua përkëdhelë lëkurën, edhe nëse ajo s’ka nevojë. Ju nuk duhet ta bëni këtë domosdoshmërisht kur është e nevojshme. Mos harroni se gjëja më e mirë që mund t’i dhuroni vetes suaj, është kujdesi për të”.

7562610-4-0-1478686461-1478686483-650-00007d0aef-1-1478877406

Jane Seymour, 65 vjeç
“E urrej të privoj veten nga gjërat e mia të preferuara. Nëse më hahet makarona unë i konsumoj, por vetëm një gjysmë porcioni”.