• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Studimi zbulon: Dhimbja e femrave gjatë periodave, e njëjtë me dhimbjen gjatë një ataku

Të gjitha femrat njëherë në muaj vuajnë nga ato ditët e tmerrshme, që të shkaktojnë aq shumë siklet. Jua merrte ndonjëherë mendja se dhimbja që provoni, në gradat më të forta është e njëjtë me dhimbjen e një goditjeje në zemër? Studimi i fundit i bërë në Londër, ka zbuluar se kjo është e vërtetë.

Rezultate imazhesh për period cramps

1 në 5 femra vuan nga një gjendje e pashpjegueshme e cila shkaktohet nga kontraktimet e muskujve. Ato ndonjëherë e kanë të pamundur të lëvizin dhe janë gati t’ia krisin së qarës nga dhimbjet. Ndaj meshkujt nuk duhet të ‘luajnë’ me idenë se janë normale këto dhimbje, por duhet të tregojnë kujdes për partneret e tyre njëlloj sikur të jenë të sëmura./revistawho.com

 

CLOSE
CLOSE