• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Lajme

Sony prezanton “smartphone-ët” e rinj, janë perfekt për “selfie”

Nëse i adhuroni “selfiet” dhe dëshironi t’ia lehtësoni punën vetes për të bërë sa më shumë, Sony ka zgjidhjen e duhur për ju. Sapo është hedhur në treg Sony Xperia XA2, XA2 Ultra dhe L2.

Duke qenë se ky telefon ka blic në kamerën e përparme dhe këndi është i madh të lejon të bësh “selfie” me më shumë persona dhe ndihmon në rregullimin e dritës për të arritur rezultatin e dëshiruar.

Ekrani me një rezolucion të lart HD të lejon të shohësh çdo gjë në detaje, të kapësh çdo defekt si dhe rregullimin e tij gjatë realizmit të fotove. Prandaj jepini drejtim njerëz, teknologjia po e bën çdo gjë gati për ju.

Xperia XA2
Ekrani: 5.2 inch Full HD Gorilla Glass display
Bateria: 3,300 mAh
Memoria: 32GB
Sistemi operativ: Android 8.0 Oreo
Camera: 23MP, 120° kënd rrotullimi, 8MP kamera e përparme

Xperia XA2 Ultra
Ekrani: 6 inch Full HD Gorilla Glass display
Bateria: 3,580 mAh
Memoria: 32GB / 64GB
Sistemi operativ: Android 8.0 Oreo
Camera: Camera: 23MP, 120° kënd rrotullimi, 8MP kamera e përparme

Xperia L2
Ekrani: 5.5 inch HD Gorilla Glass display
Bateria: 3,300 mAh
Memory:32 GB
Sistemi opreativ: Android 7.1.1 Nougat
Camera: Camera: 23MP, 120° kënd rrotullimi, 8MP kamera e përparme./revistawho.com

CLOSE
CLOSE