• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla, Lajme

Si të mbajmë duart dhe këmbët e buta në dimër

Me ardhjen e dimrit, gjërat për lëkurën vështirësohen. Të gjithë duan të kenë duar të buta dhe këmbë të buta, por i ftohti i bën gjërat keq për lëkurën. Disa këshilla të thjeshta do t’iu ndihmojnë që t’ia dilni mbanë pa mundim.

Kur lani enët mbani dorashka.

Përdorni ‘scrub’ trupi që bëhet me produkte natyrale.

Përdor ‘scrub’ edhe tek këmbët që të largoni qelizat e vdekura dhe të shmangni krijimin e çarave të lëkurës.

Evito pedikerin me manikyrin në qendra estetike dhe përqendrohu në përdorimin e produkteve më të thjeshta që gjenden në shtëpi, për të forcuar thonjtë./revistawho.com

CLOSE
CLOSE