• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Shalqiri fruti i mrekullueshëm i stinës së verës, por jo në të gjitha aspektet

Në qoftë se ka diçka që të gjithë duan ta konsumojnë gjatë verës është shalqini i ftohtë apo edhe lëngu i tij. Ai preferohet më tepër për shkak të freskisë por edhe për përmbajtjen e lartë të ujit dhe sheqerit.

Por ka edhe persona të cilët e konsumojnë atë në mënyrë të reduktuar ose fare. Kjo kryesisht tek personat të cilët vuajnë nga koliti, pasi shalqini u jep ndjesinë e fryrjes dhe u shkakton goxha siklet në zorrë.

Në këtë situatë e vetmja zgjidhje është pastrimi i farërave të shalqinit dhe konsumimi i tij në sasi të vogla gjatë ditës.\revistawho.com

CLOSE
CLOSE