• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Seks

Seksi… mbron dhëmbët nga prishja!

Të kryesh marrëdhënie seksuale, përveçse ndihmon në zvogëlimin e stresit, ndihmon për të pasur një lëkurë të pastër dhe të hidratuar, lehtëson dhimbjet, por së fundmi është zbuluar se mbron dhëmbët nga prishja.

Pra, bëni sa më shumë seks që dhëmbët tuaj të jenë të shëndetshme, shkruan gazeta gjermane “Bild”

Gazeta rendit gjashtë arsye pse ju duhet të keni marrëdhënie seksuale për të qëndruar të shëndetshëm:

  1. Forcon imunitetin e trupit.
  2. Mbron dhëmbët nga prishja, pasi puthja dhe prodhimi i pështymës ul nivelet e aciditetit në gojë. Me pak fjalë, seksi mbron dhëmbët nga prishja.
  3. Hidraton lëkurën. Seksi i jep lëkurës shkëlqim.
  4. Largon depresionin.
  5. Lehtëson dhimbjet deri në 70%.
  6. Zvogëlon nivelin e stresit. Kur kemi marrëdhënie seksuale, ne nuk e shohim gotën gjysmë bosh, por gjysmë plot. Pra, bëni sa më shumë dashuri!/ tvklan.al