• youuinsttaaffccbb
TEST
A e dini se ..., Jetë, Këshilla, Lajme

Seks të çmendur çdo natë, konsumoni hudhër me qumësht

Përzierja e hudhrës dhe qumështit mund të tingëllojë e çuditshme, por pasi ju do të mësoni të gjitha përfitimet shëndetësore kjo pije do të kthehet në pijen tuaj të preferuar! Qumështi me hudhër është shumë i shëndetshëm, natyral dhe me fuqi medicinale shumë të larta.

Mënyra e përgatitjes:

Përbërësit: 10 thelpinj hudhër të qëruara 500 ml qumësht 2­3 lugë sheqer 250 ml ujë Përgatitja: Ju duhet të vendosni ujin dhe qumështin në një çajnik dhe të shtoni hudhrën e grirë. Më pas çajnikun vendoseni në nxehtësi mesatare derisa të ziejë. Në momentin që ka zierë shtoni sheqerin dhe përziejini. Kjo pije duhet të konsumohet e ngrohtë.

Sëmundjet që kuron:

Trajton të ftohtin

Rregullon nivelet e kolesterolit

Trajton artritin

Trajton astmën

Çrregullimet kardiake

 Lufton pneumoninë

Lufton pagjumësinë

Ndihmon në tretjen më të mirë

Trajton tuberkulozin

Kuron impotencën seksuale

/Shije