close
A e dini se ...JetëKëshillaLajmeShëndet

Sa gjatë duhet t’i pastroni duart?

duart-1479500967-2495994

Të gjithë duhet t’i pastrojnë duart për rreth 45 sekonda, thonë studimet e reja.

Doktoresha Gina Radford ka paralajmëruar se shumica e njerëzve nuk i pastrojnë duart mjaftueshëm gjatë, dhe shumë prej tyre nuk e përdorin sapunin. Dështimi që të përmbushet kjo higjienë bazike, po bën që njerëzit të marrin infeksione të ndryshme dhe shkakton rritjen e rezistencën ndaj antibiotikëve, paralajmëron ajo, shkruan Daily Mail, transmeton Klan Kosova.

loading...