• youuinsttaaffccbb
TEST
A e dini se ..., Bukuri, Jetë, Këshilla, Lajme

Recetë 3-minutëshe për zbardhje natyrale të dhëmbëve me vetëm një përbërës

Uthulla e mollës përmban acid malik dhe acid acetik. Ajo njihet për një sërë benefitesh shëndetësore që i sjell, e një ndër to është edhe zbardhja e dhëmbëve – veçanërisht nga kafja apo nikotina.

Pra, uthulla e mollës ndihmon në pastrimin dhe zbardhjen e dhëmbëve. Veç kësaj, ajo e freskon gojën dhe e largon erën e keqe të gojës.
Ndër të mirat tjera të uthullës së mollës është edhe kapaciteti i saj për t’i vrarë bakteret dhe për ta zvogëluar malcimin. Uthullën e mollës mund ta përdorni si pastrues goje. Këtë e bëni duke e shtuar gjysmë lugë gjelle me uthull molle në një gotë me ujë. Produktin e futni në një tas xhami dhe në mëngjes e përdorni si pastrues goje.

Pas kësaj, i pastroni dhëmbët me furçë si zakonisht dhe procedurën e përsëritni çdo ditë. /Telegrafi