• youuinsttaaffccbb
TEST
A e dini se ..., Bukuri, Jetë, Këshilla

Receta për zhdukjen e qimeve në fytyrë, përbërësit i kemi në kuzhinë

Qimet e fytyrës janë të bezdisshme për të gjithë. Shumë femra vuajnë në pastrimin e fytyrës së tyre dhe për t’u dukur bukur. Në këtë artikull sugjerohet të provohet kjo recetë e këtij kremi që bën mrekulli. Për përgatitjen e tij ju duhet të bëni bashkë dy lugë lëng limoni, dy lugë sheqer dhe dhjetë lugë ujë. Përziejini mirë e mirë të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë e hollë në formë kremi. Aplikojeni më pas atë në zonën ku keni qime, në drejtimin e rritjes së tyre. Lëreni në fytyrë për rreth 15­20 minuta dhe pastrojeni më pas me ujë, ndërsa e fërkoni lëkurën lehtë. Përsëriteni këtë 2­3 herë në javë për rezultate optimale./Panorama