• youuinsttaaffccbb
TEST
A e dini se ..., Jetë, Këshilla, Lajme

Receta për pijen e Krishtlindjeve

Përbërësit:

  • 2 gota qumësht soje (aromë origjinale ose vanilje)
  • 1/4 lugë çaji karafil
  • 1/4 lugë çaji arrëmyshk
  • 1/2 lugë çaji kanellë
  • 1/3 filxhan raki
  • 2 1/2 lugë çaji shurup panje

Përzieni  të gjithë përbërësit së bashku, shtonii disa copa akull dhe  vendosni brenda gotës një shkop kanellë për dekorim./Shendeti