• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Receta natyrale me erëza kundër stresit

Nëse bëni kombinimin e duhur të erzave, mund t’i jepni zgjidhje edhe mbilodhjes e për pasojë, edhe stresit. Ky kombinim rekomandohet nga dermatologët në mbarë botën, si tepër i efektshëm kundër stresit.

Përzjeni këto katër bimë:

30 gr murriz
30 gr anxhelika
20 gr rozmarinë
20 gr lule bliri

Ziejini për dy minuta dhe më pas i lini në gjendje të qetë për 10 minuta të tjera. Hidhni një lugë për filxhan dhe piheni në mëngjes dhe në darkë.