• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Receta me 7 përbërës e një smoothie që ju ndihmon të dobësoheni

1 lugë gjelle gjalpë arrash, 95 kalori

Gri bajame, cashew dhe kikirikë dhe do të ngopesh me yndyrna të shëndetshme për zemrën dhe katër gramë proteina.

Gjysmë filxhani  kos pa yndyrë , 65 kalori

Ky produkt i shijshëm bulmeti shton dendësi dhe rreth 10 për qind të sasisë së nevojshme ditore të kalciumit.

Banane të ngrira, 89 kalori

Tre gramë fibra ndihmojnë për të mbajtur larg sulmet të urisë dhe frutat e ngrira, edhe kur grihen, krijojnë një përbërje më të tultë.

2 lugë gjelle fara kërpi, 90 kalori 

Ato ofrojnë një shije arrore dhe një dozë të ekuilibruar të yndyrnave omega-3 dhe omega-6, bashkë me një kremozitet natyral.

Një çerek avokado, 80 kalori

Avokadot japin një përbërje të lëmuar, fibra dhe yndyrna të shëndetshme për stomakun.

1 lugë gjelle fara Chia, 63 kalori

Superfarat rrisin sasinë e lëngut, duke e bërë pijen më substanciale.

2 lugë gjelle pluhur arre kokosi, 60 kalori

Pak ndryshe nga versioni i frutit, pluhuri pa gluten i arrës së kokosit thith shumicën e ujit, kështu që ju do përftoni një pije më të trashë dhe 5 gramë fibra që të mbushin stomakun./revistaclass